Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        10. leden - 2015- 22:56
 Jméno :               Ladislav
Dobrý den. Když přišla řeč na ulici Mladoboleslavskou určitě bych rychlost neměnil už teď tam každý jezdí rychleji. A potom přejít tuto ulici po přechodu pro chodce to je kolikrát adrenalin. Měl bych prosbu jestli by obec mohla prosadit dodatečné osvětlení přechodů pro chodce na této ulici, ráno za tmy je to poměrně nebezpečné. Druhý dotaz: před časem se tady psalo že se plánuje nová zastávka vlaku v lokalitě pod nouzovem, chtěl jsem se zeptat co je nového v této akci, jestli probíhá nějaké jednání. Stanice v této lokalitě by obsloužila více Kbeláků. Děkuji Ladislav.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 01/12/15 15:02 ]

Vážený pane Ladislave,
nejdůležitější přechod u křižovatky s komunikací Košařova už přisvětlen je. Rekonstrukci přechodu u Leteckého muzea řeší TSK HMP, několikátou urgenci jsme předali. Zbývající dva přechody u areálu Knauf musejí být nejprve stabilizovány jako součást koordinace se stavbou plotu areálu KB Blok, cyklostezkou Mladoboleslavská a novou komunikací do areálu letiště. Co se týče nové zastávky, probíhá jednání projektanta s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, protože je podle požadavků Správy železniční dopravní cesty potřeba propočítat, jaký vliv by mělo zřízení zastávky na jízdní doby vlaků, trať je totiž na hranici propustnosti.
S pozdravem Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Jirka, 01/12/15 15:21 ]

Dobrý den,
na konto přechodů na Mladoboleslavské se chci zeptat z jakého důvodu už přes rok vymýšlí dopravní fakulta s TSK ptákoviny jako betonové sloupy, když Eltodo od roku 2006 instaluje do vozovky zapuštěná led světla, která jsou opravdu vidět??? Například Chodov, Ruzyň, tuším, že i na Průběžné jsem je viděl. Ledky svítí bíle a když chodec vstupuje do vozovky, červeně blikají a jsou vidět opravdu zdaleka. Proč tak dlouho někdo vymýšlí již vymyšlené??? Nechápu.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, referent OŽD ÚMČ Praha 19, 01/12/15 17:55 ]

Vážený pane Jirko,
jak už bylo uvedeno, o komunikaci Mladoboleslavská pečuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy ve spolupráci s Odborem dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy. Přechody jsou viditelné relativně dobře, avšak někteří řidiči na přechodech překračovali rychlost, předjížděli a vynucovali si přednost. Docházelo tak k situacím blízkým dopravním nehodám. V uplynulých letech proběhla řada jednání a z různých variant na zmíněných přechodech byla vybrána signalizace (tlačítkový semafor). LED diody byly už v minulosti zamítnuty, protože jejich instalace je nákladná a v naší části Prahy nezískaly ani potřebný souhlas policie.
S pozdravem Radek Čermák,
referent OŽD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.