Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        27. leden - 2015- 10:51
 Jméno :               Lukas
Dobrý den,
chci se zeptat proč na konci ulice Jilemnicka bylo dáno zábradlí přímo do cesty chodniku? A nejedná se náhodou o černou stavbu? Aby majiteli opravené nemovitosti nechodily lide před domem ?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, 01/27/15 14:59 ]

Zábradlí v ulici Jilemnická bylo instalováno jako bezpečnostní prvek, neboť mezi novým vjezdem a chodníkem je nebezpečné převýšení a ještě ve sklonu. Instalací zábradlí bylo reagováno na připomínky občanů na nebezpečné místo. Instalace zábradlí byla provedena po konzultaci s odborem správy majetku, oddělením dopravy a odborem výstavby.
V. Bílek OŽPD

odpověď


[ zaslal miloslav gregora, 02/02/15 21:01 ]

Dobry den, reseni z duvodu bezpecnosti je zcela nepresvedcive. Misto jednoduché terénní upravy, která by tento problém vyresila a umožnila chodník užívat bez nutnosti přecházet, silnici došlo k zabráněni možnosti tento chodník užívat. Proto se nenabízí nic jiného než,že toto řešení je účelové a ne sloužíci široké veřejnosti. Nevěrím tomu , že stavební odbor nemá pár stokorun na provedení této úpravy a budu toto řešeni požadovat na veřejné schůzi zastupitelstva. Děkuji

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, 02/09/15 10:30 ]

Vážený pane Gregoro,
Vámi kritizované opatření bylo opravdu přijato ryze z bezpečnostních důvodů na základě upozornění starších občanů a následné kontroly stavu předmětné komunikace. Pohlédneme-li pozorně na stav chodníku ve Vámi poukazovaném místě, dospějeme k závěru, že v případě sněhové pokrývky na chodníku se jen velmi obtížně postřehne změna nivelační úrovně mezi oběma pochozími plochami. Musíme vzít v úvahu situaci, že po chodníku za snížené viditelnosti se bude pohybovat starší osoba. Přijaté opatření pro tento okamžik (zimní období) vylučuje nebezpečí úrazu a je v tomto období nadřazeno veřejností preferované účelnosti. Připravujeme úpravu předmětného místa, tak aby místo bylo průchozí a zároveň splňovalo bezpečnostní kritéria. Tato úprava bude provedena za vhodných klimatických podmínek.
V. Bílek OŽPD

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, 02/12/15 09:41 ]

Zábradlí je k dnešnímu dni zkráceno a v nejbližších dnech bude dodlážděno. Tímto by měla být stížnost vyřešena a zároveň zachována bezpečnost.
S pozdravem Vladimír Bílek
Vedoucí Oddělení dopravy
Odboru životního prostředí, dopravy a místního hospodářství

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.