Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        10. únor - 2015- 19:56
 Jméno :               Martin Kocvelda
Dobrý den,
jakým způsobem se řeší lhostejnost majitelů psů, kteří nerespektují pravidla a nesbírají psí exkrementy ? Bydlíme v Katusické v jejímž širokém okolí jsou travnaté plochy i chodníky posety psími výkaly, které bohužel velmi často nacházíme na podrážkách bot. Máme čtyřletého syna, který nám již mnohokrát tuto nepříjemnost nechtěně donesl až domů. Tento týden již potřetí !!! Do dnešního dne jsme nikoho nepřistihli, dle komunikace s lidmi z okolí víme o případech, kdy byl majitel psa napomenut, ale ten arogantně odmítl po svém psovi uklidit. Tato situace je neúnosná a skutečně nám došla trpělivost. Děkuji za informaci jakým způsobem bude problém řešen.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 02/13/15 09:49 ]

Vážený pane Kocveldo,
předem děkuji, že jste zde otevřel předmětné téma, jehož projevy, jak naznačujete i ve svém textu, umí pěkně znepříjemnit odpolední procházku nejen po Kbelích.
Na řešení tohoto každoročního problému je možno se konstruktivně dívat ze dvou pohledů, a to ze stránky represe a prevence. Znečištění veřejného prostranství je přestupkem, kdy úkol dohlížet na veřejný pořádek v Praze je svěřen Městské policii hl. m. Prahy, jenž by měla zjištěné přestupky pokutovat či předat ke správnímu řízení. Hodnocení její činnosti mi nepřísluší, Městská policie hl. m. Prahy je organizována ve vlastní struktuře a veškeré podněty k její činnosti je možné adresovat přímo vedení městské policie pro Prahu 9 (viz http://www.mppraha.cz/2-articles/uncategorised/50-or-9).
Městská část Praha 19 má své možnosti hlavně v oblasti prevence a také jich využívá, kdy jste si jistě povšiml, že v oblasti parků a odpočinkových ploch jsou umístěny papírové či plastové pytlíky pro sběr exkrementů zvířecích mazlíčků kbelských občanů, dále se odbor životního prostředí snaží o osvětu mezi občany, ale jak známo, tak hlavní díl odpovědnosti zůstává na chovatelích samotných. Bez jejich rozumného přístupu bude každý konec zimy vypadat po odtání sněhu tak nešťastně, jak jste popsal ve svém příspěvku. Každoročně se však úklidová služba snaží dát situaci co nejrychleji do pořádku. A nebude tomu jinak ani letos.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA Bezpečnostní ředitel ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 02/20/15 12:05 ]

Kdysi na toto téma již zde probíhala debata. Podstatou je problém, že můžeme mít jednoho policistu na jednoho psa, ale pokud majitel se svým psem není dopaden "při činu", nelze nikoho potrestat, což je škoda, protože vzhledem k množství exkrementů ve Kbelích, by patrně obecní rozpočet "praskal ve švech" za vyinkasované pokuty.
Problém je prostě jinde. Jde o slušnost a zodpovědnost. Většina občanů dokonale zná svá práva a snaží se je maximálně využívat.
Vypadá to, že pojem jako slušnost, zodpovědnost a povinnost se pomalu přesune do slovníků cizích slov, protože mnoha lidem tyto pojmy nic neříkají.
Zborníková, majitelka psa

odpověď


[ zaslal bP, 03/05/15 18:42 ]

Dobrý den, také bydlíme v Katusické ulici a máme velké problémy s exkrementy, a opravdu se to již nedá vydržet. Bydlíme v přízemí a pod okny máme tak naseto, že se je nedá otevřít. Na Novákově náměstí zase psí záchod funguje pod věšáky na prádlo. Neexistuje vyhláška, že majitel psa musí mít svého kamaráda v obytných blocích na vodítku? Jedná se především o velká plemena, která tu samostatně neustále pobíhají. Pomůžou fota majitele a psa? Kbely jsou v současnosti tak pěkné a toto dojem a pohodu bydlení kazí. Děkujeme za nějaké řešení!

odpověď


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 03/11/15 09:25 ]

Vážený tazateli,
děkuji za téma i za otázku, ale bohužel Vás asi nepotěším, jelikož k Vašemu dotazu mohu jen sdělit, že vyhláška, dle které by majitel psa musel mít svého kamaráda v obytných blocích na vodítku, neexistuje.
Ovšem na základě vyhlášky 6/2001 Sb. HMP, o ochraně veřejné zeleně, v platném znění, je v Praze dán zákaz volného pobíhání psů ve veřejné zeleni (např. Centrálním parku Kbely).
Další věcí je kontrola takové vyhlášky, kdy jak jsem se v této návštěvní knize vyjádřil již dne 13.02.2015, tak úkol dohlížet na veřejný pořádek v Praze je svěřen Městské policii hl. m. Prahy, přičemž v zmíněné odpovědi jsem i naznačil svůj pohled na znečišťování veřejných ploch.
Na prvním místě by měla být slušnost a ohleduplnost mezi občany, ale tam kde chybí, je možno s pachatelem přestupku zahájit správní řízení. V případě, že by jste v dané věci chtěl dalších informací či pomoci, tak se prosím obracejte přímo na moji osobu na níže uvedené kontakty.

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.