Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        2. květen - 2015- 00:16
 Jméno :               Petr Hercík
Pro pana starostu. Pane starosto, myslím , že už by jste se měl konečně , jako velitel MP, zamyslet nad jejich denní pracovní činností. Jezdím denně z Hloubětína do Čakovic a zpět, (dopoledne), a mohu Vám říct, je mi na zvracení z MP KBELY. Když nejsou ráno schovaní v zatáčce na Satalice, kde spokojeně pochrupují, (cca 5.40 hod, ne každý den), tak provokativně stojí za kolejemi na Satalice, u letištní závory. A když se tito pánové, a bohužel i dámy, moc nudí, tak zajedou do Ulice Pod Nouzovem a Herlíkovická, a dávají pokuty řidičům , kterým jste nezajistil parkovací místa, a oni tu bydlí , i v podnájmu. Dokonce mám zdokumentováno, že pokutu dostalo i zdravotnické vozidlo na převoz krve! Doufejte , že ji nebudete potřebovat. Toto vše Vám píši po shlédnutí práce MP Kbely, z z loňského února 2014, a troufám si říct , že z toho je 50% pravdy, protože v ve zmíněných ulicích, jsem 2 roky neviděl pěšího strážníka. Osobně jsem oslovil jednoho strážníka , (měl delší vlasy), že ti řidiči nemají kde parkovat, a co mi odpověděl ? Ať si to vyřídím s těmi co si stěžují ... Prosí Vaše osobní vyjádření. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 05/11/15 16:34 ]

Vážený pane Herčíku,
byl jsem panem starostou pověřen odpovědí na Váš dotaz, kdy považuji za svoji povinnost Vás informovat, že Městská policie hl. m. Prahy je organizována ve vlastní struktuře a veškeré podněty k její činnosti je možné adresovat přímo vedení městské policie pro Prahu 9
(viz http://www.mppraha.cz/2-articles/uncategorised/50-or-9).
Vzhledem k závažnosti Vámi sdělovaných informací byla panem starostou vyžádána od kompetentních vedoucích osob informace k sdělovanému, přičemž vyjádření velitele místní služebny přikládám pro Vaši informaci níže.
Velmi si vážím toho, že jste se rozhodl tyto informace sdělit, a tím umožnil, aby k nim bylo možno zjistit objektivní fakta a uvést je na pravou míru.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA Bezpečnostní ředitel ÚMČ Praha 19

Vyjádření vedoucího OS MP Praha 19
"Zašívat" se strážníci nemůžou, protože jsou napojeni přes GPS na OPES, kde dozorčí, či velitel směny OŘ sleduje jejich pohyb na virtuální mapě a pokud se zdržují na místě více jak 20 minut, tak se ptá na důvod. Důvody, že strážníci stojí často v ulici Hornopočernická / Trabantská u závory jsou, kontrola zákazu vjezdu nákladních vozidel, kdy si řidiči zkracují cestu přes Kbely nedbaje zákazů, dalším je, že bylo OŘ MP-9 požádáno o výpomoc vojenskou správou letiště, kde bylo poslední dobou zaznamenáno poškození naváděcích světel letiště a krádeži kabelů.
Co se týče parkování v obytných zónách v ulici Pod Nouzovem a Herlíkovická, kde řidiči parkují mimo vyznačená místa, je převážná většina přestupků řešena na oznámení občanů prostřednictvím linky 156, kde je pak operačním na "Městě" zpětně vyžadován výsledek a způsob řešení přestupku.
S pozdravem
A. Adámek, vedoucí OS MP Praha 19

odpověď


[ zaslal PETR HERCÍK, 05/12/15 22:09 ]

Vážený pane Hrubčíku, opravdu velice si vážím Vaší odpovědi, na můj dotaz. Ovšem poděkování patří panu starostovi, jelikož jsem nedoufal, že se bude tímto tématem zabývat. Jen doufám, že se na situaci ve zmíněném katastru přijde podívat.Děkuji.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.