Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        31. srpen - 2015- 22:34
 Jméno :               Michal Novotny
Dobry den, potucek v centralnim parku zacina dosti zapachat, pocita se s nejakym cistenim? Cele koryto je zarostle a nevzhledne, mozna by to chtelo trochu zkulturnit.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS. vedoucí OŽPD, 09/03/15 10:00 ]

Vážený pane Novotný,
koryto potoka v centrálním parku je velmi zajímavý a úžasný biotop (soubor všech vlivů, které vytvářejí životní prostředí všech zde žijících organismů). A je naprosto úmyslně ponecháván svým přirozeným procesům. Jak jste si jistě všiml, tak je napájen vodou z rybníka, kde jsou chovány ryby, voda je ovlivňována i podložím rybníka, dále zde žije velké množství kachen, část rostlin pro ně slouží jako potrava. Rostliny naopak spotřebovávají živiny z vody a naplavených kalů. Malý sklon a průtok je důsledkem velké diverzity rostlin ve spodní části parku. Jakýkoliv větší zásah by přinesl na nějakou dobu změnu, nicméně dokud se nezmění hydrogeologické podmínky, např. větší přítok vody (což je v letošním suchém létě obecně velký problém), tak by se koryto potoka velmi rychle vrátilo do současného či podobného stavu. Představa horské bystřiny je krásná, ale bohužel v našich podmínkách nerealizovatelná. Jediná úprava, která v korytě proběhne bude odstranění vrbovky. V případě dalšího upřesnění mne můžete kontaktovat na odboru životního prostředí.
S pozdravem B. Pokorná

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.