Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        6. říjen - 2015- 12:05
 Jméno :               Petr
Dobrý den,
může mi někdo vysvětlit proč v ulicích Kramlova, Svijanská, Divišova a dalších zmizely dopravní značky, zejména "Zákaz odbočení" a "Dej přednost v jízdě". Hlavně druhá značka bude zcela jistě chybět, zejména v zimě až napadne sníh a vodorovné značení nebude vidět. Nebo je účel odstranění jiný?
Děkuji za Vaši odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, 10/20/15 14:10 ]

Vážený pane Petře,
z obecné úpravy (přímo ze zákona) vyplývá, že na výjezdu z obytné zóny řidič dává přednost ostatním. Citujeme § 23 Zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích:„Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.“Tím pádem tam značka přednosti byla umístěna nadbytečně.Co se týče zákazu odbočení: pokud už je tam zákaz vjezdu a je při dvacetikilometrové rychlosti včas viditelný, není důvod doplňovat ještě zákaz odbočení. Navíc zde jezdí zpravidla místní řidiči.
S pozdravem Vladimír Bílek,vedoucí odd.dopravy ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.