Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        13. listopad - 2015- 13:37
 Jméno :               René Kuchař
Dobrý den,

rád bych věděl, jak to vypadá s vyhláškou hl. m. Prahy týkající se omezení volného pohybu psů, resp. jakým způsobem se tato vyhláška a její příloha dotkne majitelů psů ve Kbelích.

Děkuji a zdravím.

René Kuchař


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS. vedoucí OŽPD, 11/18/15 14:57 ]

Vážený pane Kuchaři,
vyhlášku, která by měla stanovit pravidla pro pohyb psů se snaží město uvést v platnosti již několik let. Bohužel i letošní, již poměrně stručný návrh vyhlášky v platnost nevzešel. V současné době se město snaží vypořádat s připomínkami, které byly podány v připomínkovém řízení k návrhu vyhlášky. Zda a v jaké podobě bude vyhláška následně dále projednávána nevíme, neb jsme se za dobu jejího projednávání setkali s nepřeberným množstvím návrhů. Poslední návrh se měl dotknout „pouze“ ploch, které jsou z pohledu zákona o hlavním městě Praze veřejným prostranstvím. Tedy ulice, chodníky, veřejná zeleň, parky.
Ve Kbelích je ovšem dostatek dalších ploch, které jsou lesním pozemkem, dráhou či zemědělským půdním fondem a na které se tato vyhláška vztahovat neměla. Městská část i přesto připravovala na několika takovýchto prostranstvích vymezení pro volné pobíhání. A to zejména prostory, kde se pejskové běžně venčí a nedochází ke konfliktu s dalšími obyvateli Kbel.
V případě nejasností mne můžete kontaktovat.
B. Pokorná OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.