Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        5. leden - 2016- 09:32
 Jméno :               Pavel
Dobrý den, prosím o informaci, jak to vypadá se stavbou autobusové točny u Kbelského hřbitova. Ranní autobusy 185 a 302 ze Zamašské jsou "narvané", na druhou stranu autobusy 185 jedoucí z Bakovské jsou téměř prázdné. Děkuji za informaci.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 01/05/16 14:05 ]

Vážený pane Pavle,
v současnosti byla vybrána nejvhodnější varianta a probíhá zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. To je bohužel vždy záležitost na několik měsíců, než se sejdou všechna stanoviska dotčených orgánů.Pokud cestujete do oblasti dolní Prahy 9 nebo do centra, doporučujeme Vám vyzkoušet rychlejší spojení linkou 159 s návazností na vlakové linky S34 a S3.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Eva Michalová, 01/15/16 16:12 ]

Linka 159 je sice úžasná, ale kdyby řidič mohl těch pár minut na vlak počkat, byla by ještě lepší. Když jsem šla minulý pátek kolem, autobus zrovna odjížděl od kbelské vlakové stanice směrem na Čakovice úplně prázdný a vlak od Prahy dorazil necelou minutu po jeho odjezdu. To je vážně užitečné spojení.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 01/18/16 18:46 ]

Vážená paní Michalová,
děkujeme za Vaši připomínku. Když byla linka 159 zprovozněna, usilovali jsme o to, aby byla co nejlépe navázána na vlakové linky. V současnosti jde o maximum možného. Autobus odjíždí pět minut po pravidelném příjezdu vlaku, avšak při půlhodinovém intervalu v dopravních špičkách nemůže čekat déle, protože v Čakovicích se hned otáčí a jede do Kbel. Tím pádem by se při delším čekání nestihl z Čakovic do Kbel vrátit včas. Jízdní doby jsou napjaté a řidič potřebuje u nádraží Kbely chvilku času, aby si mohl například dojít na záchod.
V první fázi jsme se zaměřili na to, aby autobus vůbec začal jezdit. Organizace ROPID totiž stanovila podmínku, že na lince bude pendlovat jen jeden vůz. Každopádně ve spolupráci s MČ Praha-Čakovice usilujeme o to, aby linka byla prodloužena dál do Čakovic a byly na ni nasazeny dva vozy. Tím by se problém vyřešil.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Eva Michalová, 01/27/16 10:51 ]

Děkuji za odpověď. Snad se to podaří, linka k vlaku je fajn.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.