Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        13. červen - 2016- 07:58
 Jméno :               Milan
Dobrý den, za poslední měsíc se Kbely dostaly již 2x do hlavního zpravodajství hlavních TV relací v důsledku násilných útoků na ženy, v posledním případě dokonce za bílého dne, v době, kdy se děti běžně vrací ze školy. Nevím, zda někdo tuto zcela novou situaci vůbec řeší, či ji má na starosti, ale chci se zeptat, co konkrétního se v této věci v krátké době učiní, aby bylo možné v naší městské části opět žít bez strachu a obav. Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 06/13/16 11:37 ]

Vážený pane Milane,
děkuji za Váš zájem o bezpečnostní problematiku Městské části Praha 19, a hned úvodem uvedu, že si plně uvědomuji vážnost situace, kdy dvě ženy byly nezávisle na sobě sexuálně napadeny dvěma různými pachateli na dvou odlišných místech v katastru MČ Praha 19.
Specifické okolnosti těchto případů jsou v šetření orgánů činných v trestním řízení, kdy jediným ač velmi důležitým veřejně známým faktem je, že oba pachatelé, kteří v rámci Kbel své oběti napadli, byli okamžitě policejními jednotkami zadrženi.
V tomto ohledu se velmi sluší poděkovat všímavým občanům, kteří pomohli tyto osoby zadržet. Nutno říci, že Městská část Praha 19 se mimo kamerové systémy, preventivní programy a bezpečnostní akce, již dlouhodobě snaží prosadit do vědomí svých občanů skutečnost, že oznámením trestného činu na linku 158 můžete zachránit i život.
Považuji však za nutné upozornit, že četnost televizních šotů pro nás není měřítkem naší práce, tou je kvalita života a její další rozvoj ve Kbelích, kdy jako občané Kbel a rodiče zdejších dětí, chceme co nejbezpečnější veřejné prostory, a proto rozhodně tyto dílčí úspěchy, kterými okamžité zadržení těchto pachatelů rozhodně je, nepovedou k omezení preventivní a bezpečnostní činnosti, naopak v letošním roce bude realizována další podpora kamerové ochrany z grantové dotace Ministerstva vnitra ČR, kterou se nám podařilo získat, a bude pokračováno v dalších preventivních aktivitách známých z minulých let, které zjevně vedou k posílení bezpečnostních návyků Kbeláků.
Věřím, že v tomto ohledu máme i Vaší podporu a osobně musím uvést, že velmi ocením případné Vaše návrhy na podporu bezpečnostní situace ve Kbelích, které je možno směřovat na níže uvedené kontakty.
Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31
email: hrubcik.martin@kbely.mepnet.cz

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.