Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        11. červenec - 2016- 09:42
 Jméno :               František Kudláček
Dobrý den,

chci se informovat, jestli je plánovaná nějaká úprava ulice Toužimská (od Leteckých opraven směrem na Letňany) směřující ke zklidnění (zpomalení provozu a snížení hluku).

Během dne jezdí auta v tomto úseku výrazně rychleji než je povoleno (i kolem nové budovy školy) a to oběma směry a přecházení po přechodu před novou budovou školy je často víc než náročné.
V podvečerních hodinách (a to opravdu téměř každý den) se najde několik "jedinců" kteří testují své vozy nebo motorky stylem "rychlý start" a "maximální dosažená rychlost" na tomto výjezdu směrem na Letňany. Pak se často tato auta vrací a občas jedou ještě jednou.

Měl bych několik souvisejících dotazů, návrhů:
1) Nejsem příznivcem retardérů (v této situaci by jen hluk zvyšoval), ale nebyl by řešením třeba zpomalovací ostrůvek, kvůli kterému by musela auta změnit směr jízdy?
2) Je v plánu opět zprovoznit informační radar u školy? Upřímně bych byl radši, aby byl rovnou napojen na policii a rychle jedoucí auta rovnou dostávala pokutu.
3) Je v plánu úprava přechodu před novou budovou školy? Například výměna osvětlení (studené světlo), nadzvednutí přechodu (zpomalovací práh) jako je to u křižovatky Toužimská x Pelnářova
4) Domluvení se s policií, aby v této části aspoň občas měřila rychlost?

Zajímají mě všechny možnosti nutící řidiče zpomalit. Od silnice je opravdu velký hluk (o hodně zvýšený betonovým plotem leteckých opraven)

Předem děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 07/18/16 14:03 ]

Vážený pane Kudláčku,
v současnosti můžeme snahy o zklidnění Toužimské ulice rozdělit na tři body:

1) Hlavní město Praha řeší úpravu křižovatky Toužimská×Polaneckého. Jednou z variant je zřízení kruhového objezdu, který by působil jako zklidňující opatření na vjezdu do Kbel. Větší část křižovatky leží ale v Letňanech.

2) Máme zpracovanou studii vjezdového ostrůvku. Projekt byl prozatím odložen, protože dosud velká Praha nemá jasno, co bude s křižovatkou Toužimská×Polaneckého, s trojúhelníkovým pozemkem u Ledečské ulice a s areálem LOM.

3) Se společností, která spravuje ukazatel rychlosti, jednáme o jeho přesunu k plotu Leteckých opraven.

Vaši žádost o měření rychlosti jsme předali městské policii. Rovněž jsme ji požádali o zvýšení četnosti kontrol průjezdu nákladních vozidel, která jsou hlučnější. V současnosti nemůžeme bohužel prosazovat žádné definitivní dopravní řešení, protože není jasná budoucí funkce Toužimské ulice a způsob využití okolních pozemků.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.