Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. červenec - 2016- 09:50
 Jméno :               Veronika
Dobrý den,

určitě se tu moje otázka již probírala, ale chtěla bych se zeptat, jak máme řešit parkování v ulici Pod Nouzovem? Počet parkovacích míst je mizerný. Přiteli dnes dokonce odtáhli auto, i když parkoval na místě pro invalidy a měl za oknem platnou kartičku ZTP. Budete nějak řešit nedostatek parkovacích míst? A ano, snažila jsme se vyhledat nějaká parkovací místa k pronájmu, ale bohužel neúspěšně.

Předem děkuji za odpověď.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, 07/20/16 16:06 ]

Paní Veroniko,
děkujeme za dotaz a sdělujeme následující. Po ověření u společnosti Excon bylo zjištěno, že v ulici Herlíkovická (domy C,D,E,F, H) je k dispozici 13 parkliftů a Pod Nouzovem v domě „J“ jsou volné 2 parklifty. Celkem je tedy k dispozici 15 parkovacích míst každý za 99 tis. Kč.
Dále pro vaši informaci uvádím, že v pátek 22.7.2016 proběhne předání staveniště v ulici Jilemnická, kde MČ Praha 19 nechává vybudovat veřejné parkoviště pro 26 vozidel a zároveň MČ Praha 19 dokončila výběrové řízení na zhotovitele rozšíření stávajícího parkoviště Semilská-Herlíkovická. Obě parkoviště budou dokončena ještě v letošním roce.
Zaujala mne vaše poznámka o odtahu vozidla z parkoviště osoby ZTP. Na dotaz u Městské policie bylo sděleno, že žádný odtah MP nezajišťovala. Prosím o informaci, kdo zajišťoval odtah a z jakého důvodu z vyhrazeného parkoviště v majetku MČ Praha 19.

OŽPD Bílek
Mail.: vladimir.bilek@kbely.mepnet.cz

odpověď


[ zaslal Jana Č., 07/21/16 21:57 ]

Dobrý večer,
můžete prosím upřesnit, kde přesně v ulici Jilemnické bude stát veřejné parkoviště?
Moc děkuji

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, 07/25/16 09:21 ]

Nové parkoviště v ulici Jilemnická bude umístěno na pozemek parc. č. 780/1 k.ú. Kbely mezi ulicemi Sovenická- Svijanská naproti domu čp. 710/12 a bude sousedit s pozemkem, kde nyní probíhá výstavba rodinného domu.
OŽPD Bílek

odpověď


[ zaslal Martina, 07/20/16 21:11 ]

Pro upřesnění - auto stálo na místě pro invalidy, ale toto místo je označeno i SPZ, tudíž na něm může parkovat jen ten, kdo toto místo vlastní.

odpověď


[ zaslal Lenka, 07/26/16 12:33 ]

Dobrý deň, chcela som sa spýtať, kedy sa odhlasovalo parkovisko na ulici Jilemnická?
Bude sa jednať len o vybetonované parkovisko alebo to budú podzemné garáže? Bývam hneď oproti budúcemu parkovisku a vobec som netušila, že stromy a zeleň budú vykácaná a miesto toho sa vyleje beton na zem alebo vyhlbi diera.
Ďakujem Vám za informácie.
Pekný deň.

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, 07/27/16 12:12 ]

Dobrý den paní Lenko,
o povolení stavby se nehlasuje, ale probíhá řádné územní a stavební řízení. V tomto případě bylo vydáno územní rozhodnutí čj. P19 545/2015-OV/N ze dne 9.3.2015, které nabylo právní moci 10.4.2015 a následně bylo vydáno stavební povolení čj. P19 4134/2015-OV/N ze dne 4.7 2015 a to nabylo právní moci dne 13.8.2015. Územní a stavební povolení vždy viselo 15 dnů na úřední desce ÚMČ Praha 19. V té době bylo možné nahlédnout do dokumentace a vznést případné námitky. Parkoviště bude zřízeno na ploše, která je v současnosti zarostlá náletovými dřevinami, které budou odstraněny. Plocha parkoviště bude ze zámkové dlažby a v prostoru parkoviště budou zachovány dva vzrostlé stromy, podél parkoviště bude vybudován chodník. Nové parkoviště bude mít kapacitu 26 parkovacích míst. Stavbu provádí na základě výběrového řízení firma KVS stavební s.r.o., Kolbenova 34, Praha 9 a měla by být dokončena do konce září 2016. Současně probíhá v sousedství budoucího parkoviště výstavba rodinného domu soukromým investorem.
OŽPD Bílek

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.