Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        7. září - 2016- 11:04
 Jméno :               Pavel
Dobrý den,
mám dotaz ohledně autobusové dopravy ze zastávky Zamašská. Ranní spoje 302 a 185 jsou totálně přetížené a kultura cestování odpovídá spíše převozu dobytka a ne lidí. Na druhé straně autobusy 185 jedoucí jen z Bakovské jsou prázdné a nevyužité. Už několik let je slibováno nové obratiště u Kbelského hřbitova a protažení všech 185, ale nic se neděje. Jak to v této věci vypadá? Řešením by bylo i pouhé zvýšení počtu spojů 185 jedoucích až do Vinoře. Plánuje se něco takového?
Dalším problémem je večerní spojení z Letňan na Zamašskou, kdy od 21 hodin jezdí spoje jen 2x za hodinu (s jedinou výjimkou ve 21,55), což nelze považovat za dostatečné a často v mém případě končí použitím Taxi. Plánujete nějaké rozšíření spojů?
Děkuji Pavel


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 09/07/16 17:56 ]

Vážený pane Pavle,
řešení pro zastávku Zamašská městská část v jarních měsících projednávala s organizací ROPID. Byla tu varianta prodloužení všech spojů do zastávky Vinořský hřbitov při mírném omezení na Bakovské, pak varianta počkat na vybudování obratiště. Nakonec se organizace ROPID přiklonila ke druhé variantě, protože v nejbližších měsících by měla vzniknout nová zastávka na Mladoboleslavské ulici pro vinořské sídliště, a pak se teprve uvidí, jaké bude trvalé vytížení v tomto úseku. Obratiště Kbelský hřbitov se stále projednává a městská část jedná o zajištění financování.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19.

odpověď


[ zaslal chodec, 09/09/16 15:25 ]

jen malý dodatek: autobusové zajištění oblasti Kbel a okolí je nejlepší v historii, není to tak dávno, kdy jezdily do Kbel běžně jen dva autobusy do hodiny a to jeden jen po Mladoboleslavské dále do Vinoře (259). Takže se běžně od lékárny (Kbely)a od Palu (dnes Huntířovská) chodilo pěšky a nikdo na to nezahynul ani neonemocněl. Takže si myslím. že těch pár kroků navíc z Bakovské Vám nijak neublíží spíše naopak uděláte něco pro své ZDRAVÍ. Ale hlavně nechápu, když jezdíte TAXI tak proč Vás zajímá MHD.

odpověď


[ zaslal Vladimír Menšík, 09/26/16 19:01 ]

Minulý čtvrtek jsem napsal kritiku na MHD, resp. na Ropid který výrazně záporně ve Kbelích omezil autobusovou dopravu proponovanou od 15/10/.t.r. ( zase sebral jednu linku) ale i dále znevýhodnil občany. Nejen že jsem nedostal odpověd, ale kritika nebyla ani uveřejněna. Kdy dostanu odpovědˇ a zejména úpravu linek jak jsme chtěli.?

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha, 09/26/16 19:02 ]

Vážený pane inženýre,
rádi bychom Vám poskytli odpověď, ale organizace ROPID stále mlčí.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy
OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.