Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        14. září - 2016- 20:48
 Jméno :               Anna Gabrielová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je skutečně nutné minimálně dvakrát do roka uzavřít Žacléřskou ulici kvůli několika kolotočům a vůbec provozovat pouťovou zábavu v tak těsné blízkosti obytných domů. Bydlela jsem několik let v Martinické ulici a hluk byl v době konání slavností opravdu nesnesitelný a rozhodně nekončil s úderem 22.hodiny. Na křižovatce Vrchlabská - Mladoboleslavská se pokaždé v době uzavírky vytváří dopravní zácpa. Vím, že se jedná jen o několik dní v roce, ale přesto nechápu tak rozsáhlá omezení kvůli naprosto nevkusným a zbytečným pouťovým atrakcím. Dále by mě zajímalo, zda jsem jediná, komu výše uvedené vadí, či zda stížností bývá více.
Děkuji za pochopení.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Šárka Egrtová, 09/16/16 09:42 ]

Dobrý den, paní Gabrielová,
děkujeme za vaši připomínku. Vzhledem k tomu, že patří do mé kompetence i organizace našich tradičních kbelských akcí, ráda vám vysvětlím důvody, proč právě KBELSKÉ POSVÍCENÍ patří mezi nejnavštěvovanější v celém okolí. Svým programem i zázemím krásného přírodního parku máme výhodu oproti ostatním městským částem. Tradice posvícení je spjata nejen s křesťanskými zvyky, ale také coby oslava podzimu, příležitost k odpočinku a možnost setkání se svými sousedy a známými u dobrého jídla, pití a další bujaré zábavy. Posvícení, hody, poutě – to je především veselí, zábava a dobré jídlo a to je zakořeněno i ve zdejší kultuře. K dalšímu podnětu podotýkám, že ulice Žacléřská byla na základě četných připomínek návštěvníků akcí částečně uzavřena z bezpečnostních důvodů – děti velmi často přebíhaly vozovku z lokality u rybníka do parku a hrozilo nebezpečí střetu s projíždějícími vozidly. Rozhodnutí částečně uzavřít ulici tudíž kvitují rodiny s malými dětmi, jež navštěvují pouťové atrakce a dle návštěvnosti podotýkám, že jich není málo. Rozhodně vás ráda uvítám – ať už na akcích či ve své kanceláři (tel. 284080882) a můžeme spolu pohovořit na toto téma obsáhleji. Každopádně věřím, že se váš pohled na naše tradiční oslavy změní a budete – stejně jako tisíce dalších lidí navštěvujících kbelské akce kladně hodnotit práci tolika zaměstnanců úřadu a jejich přátel – jež pravidelně - hlavně pro všechny Kbeláky - připravují akce – a troufám si říci, že pro návštěvníky po všech stránkách velmi hodnotné.
Na shledání se těší
Šárka Egrtová,
PR ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Miloslav Gregora, 09/16/16 23:27 ]

Dobry den, Kbelské akce jako např.posviceni jsou vítanou akcí pro všechny občany Kbel.Jen málo pražských části pořádá podobné akce a proto si jich většina občanů Kbel váží.

odpověď


[ zaslal Jana Pochvalovská, 11/22/16 17:33 ]

Ráda vyjadřuji podporu kbelským aktivitám typu posvícení, pálení čarodejnic, jarmarky apod... Kbely skutečně svými aktivitami vybočují ze standardu okolních regionů a dle mé zkušenosti k nám na tyto akce jezdí nejen lidé z blízkého okolí, ale i z dalekých částí Prahy. A tak se i nám nezřídka stalo, že náhodně potkáváme dokonce obchodní partnery z Břevnova, Smíchova, Petřin, dokonce i Berouna (!). Bravo a děkujeme!

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.