Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. listopad - 2016- 08:50
 Jméno :               Hana Chrastilová
Dobrý den,
chci se zeptat zda budete dělat nějaké kroky v jízdním řádu linky 269.Linka má jezdit 2 krát do hodiny, ale jezdí spíše jednou za hodinu a čas,kdy má být na zastávce překračuje i o 20minut.Kolikrát se stane, že autobus v uvedený čas např. v pondělí zastávka Kbely, kdy měl přijet v 8:38h nepřijel vůbec, včera v ten samý čas měl 20minut zpoždění. Dnes v 7.34h měl 25minut zpoždění. Na dotaz dopravce jestli zvažuje více spojů v určitých hodinách, tak prý neuvažuje. Můžete Vy učinit nějaká opatření a domluvit se s dopravcem? Nebo třeba nechat přesměrovat spoj z Letňan směrem Horní Počernice?
Děkuji Vám..


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 11/08/16 13:20 ]

Vážená paní Chrastilová,
od zavedení změn 15. října sledujeme situaci a ROPIDu jsme odeslali již druhou stížnost na zpožďování linek. Prozatím byly aspoň upraveny jízdní doby linky 202.
U linky 269 se zřejmě dočasně zhoršila situace v ulici Českobrodská.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Michal, 11/10/16 10:00 ]

Dobrý den,
tentýž problém má linka 302 směrem do Kbel. Zpoždění 20minut i více není výjimkou, spíše pravidlem. Přitom linka 185 jezdící po téže trase mívá zpoždění výrazně menší (ikdyž také jede na čas pouze výjimečně). Neuvažuje někdo o zrušení toho nesmyslného nastupování předními dveřmi do linky 302, které to zpoždění způsobuje? Ve špičkách je běžné, že se na zastyávce Letňany nebo Prosek nastupuje 5-10 minut.
Děkuji

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 11/21/16 09:57 ]

Vážený pane Michale,
doplňuji, že zpoždění linky 185 je ve špičkách podobné, ale je méně poznat, protože linka 185 má kratší interval než linka 302.
Organizace ROPID se pokouší najít řešení, jak co nejrychleji stabilizovat provoz autobusových linek ve směru na metro Letňany. Dosud není rozhodnuto, jaké řešení zvolit, protože vždy bude poškozena buď skupina cestujících na metro Letňany nebo na metro Palmovka. K jednání s městskou částí pravděpodobně dojde na začátku prosince 2016.
Nástup předními dveřmi ve směru z centra je údajně nutný kvůli tomu, že někteří cestující na mimopražských linkách řady 3XX, 4XX a 6XX si nekupovali jízdenky a dopravci tratili velké sumy peněz.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Michal, 11/21/16 11:49 ]

Vážený pane Čermáku,
je mi líto, ale s Vaším tvrzením souhlasit nemohu. Linka 185 na konečnou Vinořský hřbitov má stejný interval (30 minut) jako linka 302. A její zpoždění ve špičkách je zhruba poloviční než mívá 302.
Argument k nastupování předními dveřmi je také trochu slabý. Podle Vás tedy linkami 3xx a výše jezdí jiná skupina lidí než linkami 1xx? Tedy v případě Kbel linkou 185 ti poctiví a linkou 302 na stejné trase ti, co si lístek nekupují?

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 11/25/16 09:22 ]

Vážený pane Taufere,
v podstatě jsem Vám zprostředkoval dosavadní odpovědi organizace ROPID na stížnosti, které jsme posílali v minulosti. Nejde o názor městské části nebo silničního správního úřadu. Městská část může udělat totéž co Vy, tedy poslat podnět do formuláře na www.ropid.cz.
Zpoždění jsou v současnosti dle sdělení ROPIDu a Dopravního podniku až 30 minut ráno a 15 minut odpoledne.
Jak už jsem uvedl, na začátku prosince by mělo dojít k jednání s organizací ROPID, kde budou na pořadu všechny aktuální podněty občanů i městské části.
S pozdravem Radek Čermák,
referent. odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.