Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. březen - 2017- 14:14
 Jméno :               Daniela
Dobrý den,
pořád se nemůžeme dohodnout, co žije u nás v parku v rybníčku? Jsou to nutrie nebo ondatry? Vždycky jsme vídali 2 menší v rybníku u srubu a před Vánoci jsme s kamarádkou viděly jednu v rybníku naproti zdravotnímu středisku. Ta byla ale dvakrát tak velká, než ty od srubu a vůbec ne tak plachá. Teď to vypadá, že už nejsou u srubu, ale v potoce, co vede parkem..

Děkuji za info, D.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 03/20/17 18:05 ]

Vážená Danielo,
žijí zde nutrie i ondatry. Na „velkém“ rybníce jsou to nutrie říční, v parku taktéž. Možná je matoucí velikost, ale ty menší, které jsou vidět u potoka jsou tři mláďata. A máte pravdu, že svoji plachost tyto nutrie už dávno ztratily. Je sice hezké, že je řada lidí chodí krmit, ale je to bohužel stejné jako např. s holuby, dochází k narušování přirozeného ekosystému a také k jejich přemnožení. Nehledě na to, že se nejedná o přirozený druh, byť se dnes vyskytující už téměř kdekoliv. Na řadě míst je považována za invazní druh. V Čechách byla dokonce historicky vyšlechtěna řada různě barevných forem. Ty v parku připomínají barvou a typem srsti drsnosrstého jezevčíka a mají nezaměnitelné oranžové zuby.

http://praha.idnes.cz/nutrie-ve-vltave-jsou-uz-i-v-centru-prahy-fps-/metro.aspx?c=A160225_130741_praha-metro_jsk

Ondatra byla v Centrálním parku také spatřena, ale je zde pravděpodobně v minimálním množství, je daleko plašší a hlavně oproti nutrii menší a vypadá tak trochu jako potkan.

Foto nutrie – potok v Centrálním parku.
http://www.praha19.cz/nutrie_park.jpg

B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.