Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        11. září - 2017- 21:14
 Jméno :               Pavel
Dobrý den,
každý pracovní den (zejména v pondělí) kolem půl osmé ráno se na ulici Semilská tvoří dlouhé kolony vozidel sahající až téměř ke křižovatce s ulicí Pod Nouzovem. Mnoho řidičů tak automaticky odbočí do ulice Pod Nouzovem, kterou projíždí, a to i přesto, že je zde značka "Průjezd zakázán". O rychlosti průjezdu ulicí ani nemluvě.
Nejedná se jen o nějaké nahodilé a občasné porušení zákazu, ale o hromadnou ignoranci - cca každých 20 vteřin projíží jedno auto, čímž vzniká téměř souvislý proud vozidel.
To v kombinaci se stojícími vozidly, jejichž řidiči často trvale a naprosto beztrestně porušují vyhlášku, vede ke vzniku nepříjemné a hlavně nebezpečné situace pro obyvatele celé ulice Pod Nouzovem, kteří jsou nuceni před auty neustále uhýbat.
Myslím si, že by stálo za zvážení zjednosměrnění ulice (nebo její poloviny) a zároveň zdůraznění zákazu stání v ulici.
Zároveň prosím o předání žádosti na MP Kbely o urychlené řešení porušování zákona v naší ulici (jak špatné parkování, tak ranní projíždění). Nebo budeme společně tolerovat porušování zákonů a čekat, až se něco stane?
S pozdravem
Pavel


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 09/13/17 17:40 ]

Vážený Pane Pavle,
na základě stížností z posledních dnů (po dočasném zjednosměrnění Dalešické ulice) situaci sledujeme jak my, tak městská policie. V místě už proběhla i kontrola MP. Problém je jednak v tom, že značka „Průjezd zakázán“ je obtížně vymahatelná, jednak městská policie ráno hlídkuje na přechodech u školy. Hledáme jiné řešení na zamezení ranního vjezdu do ulice. Projektant připravuje návrh nového dopravního značení. Následně musí být projednán s dopravní policií a oficiálně vydán. Nová úprava vjezdu do ulice Pod Nouzovem už by měla být lépe vymahatelná.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.