Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        21. září - 2017- 20:14
 Jméno :               Bára
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je opravdu nutné uzavřít průjezd Kbely na 5(!) dní kvůli jednodenní akci, navíc evidentně bez úpravy semaforů na křižovatce s Vrchlabskou ulicí. Odpolední zácpy na Mladoboleslavské směrem od Letňan jsou šílené.

Také prosím o nápovědu, kudy se ze severní části Kbel proplést na nákup do Billy, když je cesta kolem rybníka uzavřená a pouťové atrakce jsou roztažené po celé silnici včetně přilehlých chodníků. Dnešní slalom mezi kolotoči, kabely, psy a obsluhou atrakcí byl s dětským kočárkem opravdu "výživný" :-(


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, 09/22/17 14:01 ]

Dobrý den,
v rámci organizace našich tradičních kbelských akcí, Vám rád vysvětlím důvody, proč právě KBELSKÉ POSVÍCENÍ včetně pouťových atrakcí patří mezi oblíbené a nejnavštěvovanější v celém okolí. Svým programem i zázemím krásné přírodní lokality parku i okolí máme výhodu oproti ostatním městským částem. Tradice posvícení je i zde spjata nejen s křesťanskými zvyky, ale také coby oslava podzimu, příležitost k odpočinku a možnost setkání se svými sousedy a známými u dobrého jídla, pití a další bujaré zábavy. Posvícení, hody, poutě – to je především veselí, zábava a dobré jídlo a to je zakořeněno i ve zdejší kultuře. K vašemu podnětu podotýkám, že ulice Žacléřská byla na základě četných připomínek návštěvníků akcí částečně uzavřena z bezpečnostních důvodů – děti velmi často přebíhaly vozovku z lokality u rybníka do parku a hrozilo nebezpečí střetu s projíždějícími vozidly. Umístění atrakcí je též tradiční zde ve Kbelích. Rozhodnutí částečně uzavřít ulici tudíž kvitují rodiny s malými dětmi, jež navštěvují pouťové atrakce a dle návštěvnosti podotýkám, že jich není málo. Cesta ze severní části Kbel v době uzávěry komunikace Žacléřská, zvláště s kočárkem je vhodná přes centrální park.
OŽPD Bílek

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.