Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. únor - 2019- 20:33
 Jméno :               Pavel
Dobrý den,
vracím se opět k problému nedodržování zákazu parkování v ulici Pod Nouzovem. V naší ulici je vzhledem k obytné zóně zakázáno stání vozidel. Někteří řidiči toto nařízení (trvale) ignorují a městská policie toto jednání (bohužel také trvale)toleruje. Při chůzi po ulici s auty jedoucími za zády se cítím dost nebezpečně, nemluvě o tom, že se zde často pohybují i malé děti. Nebylo by vhodným řešením instalace zelenobílých sloupků a vytvoření improvizovaného chodníku? Případně vyznačení chodníku jiným způsobem?
Děkuji za odpověď
Pavel


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 02/06/19 16:46 ]

Vážený pane Pavle,
nemáme žádné informace o tom, že by zde městská policie tolerovala parkování v obytné zóně. Zaznamenali jsme spíše opačné reakce řidičů, že je při pokutování příliš přísná. Princip obytné zóny je v tom, že chodci sdílejí prostor s motoristy a všichni jsou opatrní. Vymezení chodníku by vedlo k dalšímu snížení bezpečnosti v této ulici, zejména před vstupy do domů. Navíc je zde problém s vyjížděním a zajížděním vozidel do vjezdů a parkovacích stání. Prověřovali jsme i možnost zřízení regulérní vozovky a chodníku, ale prostor je příliš stísněný.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.