Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        1. duben - 2019- 09:25
 Jméno :               Pavel
Dobrý den. Mám dotaz ohlednè parkování v ulici Pod Nouzovem. Konkrétně mezi domy Pod nouzovem 5 a Pod Nouzovem 15. Jsou zde 4 veřejná parkoviště které lidé mohou využívat, až na jedno. Vedle jednoho ze zmiňovaných veřejných parkovacích míst má nějaká rodina soukromé místo a když z toho veřejného odjednou hned tam přeparkujou druhé auto se kterým parkují na svém, aby to veřejné nikdo nezabral než zase přijedou. Tím pádem mají jedno místo po celý rok zdarma protože oběma autama nikdy neodjíždí. Co jsem slysel a četl tak jedno takové místo vyjde i na 200 tisíc a pronájem stojí až 1500 měsíčně. Toto mi příjde nespravedlivé vůči ostatním a zajímá mě zda se to vůbec dá nějak řešit? Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 04/01/19 15:22 ]

Vážený pane Pavle,
v tomto případě doporučujeme, abyste zkusili toto chování s vaším sousedem projednat na půdě společenství vlastníků jednotek. Obecně vzato jsou veřejná stání v této lokalitě určena pro návštěvy, což takovéto jednání neomlouvá. Zároveň však soused nekoná v rozporu se zákonem.
Prosíme, pokuste se spolu nejdříve promluvit a uhladit tak možné sousedské spory.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Marek Gebrt, 05/04/19 19:25 ]

Dobrý den pane Čermáku, a co situace v ulici Herlíkovická kde auta zcela běžně parkují v obytné zóně na místech mimo k tomu určených? Zde to sousedsky vyřešit nejde a nepomáhá ani městská policie s lístečky za stěračem. Nešlo by řešit celkově v rámci projektu zklidnění dopravy? Chodník, zeleň, parkovací stání vyvýšená, zpomalovací retardery.... Děkuji

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 05/06/19 13:15 ]

Vážený pane Gebrte,
v současnosti byla zkolaudována nová komunikace Zamašská a na ni napojená polookružní komunikace. Zde vznikla nová veřejná parkovací stání, která je možno použít. Další se připravují v ulici Semilské.
V samotné Herlíkovické ulici je možno provést úpravy pouze v západní části u Semilské ulice v rámci přípravy nového bytového domu na pozemku developera Excon. Cizí pozemky jsou totiž hned za severní hranou stávající komunikace Herlíkovická.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Prahy 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.