Print


  SÍŤ OPTICKÉHO KABELU BUDE POLOŽENA V CELÝCH KBELÍCH


Vážení spoluobčané, 
dovolte, abych Vám sdělil několik informací k oběžníku společnosti T-Mobile a věci vysokorychlostního internetu.

Podařil se nám po dvou letech vyjednávání skutečně husarský kousek ve věci optické sítě na našem území. Celá akce začala před více než dvěma lety, kdy vedení radnice oslovila jedna společnost s tím, že by dovedla optický kabel do dvou sídlišť s největším počtem obyvatel. Městská část v té chvíli zareagovala velice tvrdým parametrem, že síť optického kabelu musí být položena v celých Kbelích tak, aby se mohl připojit i poslední rodinný domek. Výše uvedená společnost z jednání odstoupila a z výběrového řízení mezi telefonními operátory zvítězila firma T-Mobile, která tuto podmínku přijala, a za to jí městská část stanovila znatelně nízký poplatek za věcné břemeno k uložení tohoto kabelu. Optický kabel je v současné době tou nejrychlejší technologií přenosu jakýchkoli dat včetně televizního vysílání, internetu a desítek dalších médií a jeho kapacita a přenosová rychlost je pro běžnou domácnost takřka nekonečná.

Akci bychom chtěli spustit v roce 2019 a položení kabelu v celých Kbelích musí proběhnout velice rychle a „bezbolestně." K ceně dodávaných služeb se vyjádřit nemohu, neboť ji neznám, avšak pokud společnost položí kabel v ulici, bude mít eminentní zájem na tom, aby se připojilo co nejvíce uživatelů.
Znamená to tedy, že dopis od T-Mobilu, který jste v nedávné době obdrželi, se zakládá na pravdě, je za ním odvedený pořádný kus práce, v současné době pracujeme na precizaci všech příloh a smlouvu se společností schválí zastupitelstvo, jak pevně věřím, v měsíci červnu.

Pavel Žďárský
starosta MČ Praha 1912-4-2018 12:51             
0 0