Print


  FOTOGRAFIE Z POSLEDNÍCH AKCÍ


2018 Adventní koncert Gaudium Cantorum
Českou mši vánoční v podání sborů Gaudium Cantorum a Břevnovského chrámového sboru jste mohli zažít ve kbelském kostele sv.Alžběty dne 26.12.2018. Účinkující dirigoval Adolf Melichar.

2018 Vánoce pro zvířátka
Ráno na štědrý den měli skauti obvyklé krmení pro zvířátka....
 
BETLÉMSKÉ SVĚTLO - Kbelská radnice
SKAUTI S.S.V. KBELY rozdávali za podpory MČ PRAHA 19 na kbelské radnici BETLÉMSKÉ SVĚTLO. K dispozici bylo i pamětní razítko s překvapením a celou akci provázela příjemná vánoční atmosféra.
 
Položení základního kamene nové tělocvičny ZŠ Kbely Albrechtická
Ve čtvrtek 20. prosince 2018 ve 12:00 hod byl položen základní kámen nové tělocvičny ZŠ Kbely Albrechtická.

Vonička V-Band - Lidový dům Kbely
13. prosince uspořádal Svazu tělesně postižených pod záštitou MČ Praha 19 v rámci předvánočního setkání vánoční koncert souboru Vonička V-Band.  Jejich repertoár tvoří dechovkové skladby nejznámějších českých a moravských autorů.

Adventní koncert v kostele sv. Alžběty ve Kbelích
Adventní koncert pořádaný  7. prosince v  kostele sv. Alžběty ve Kbelích byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Za doprovodu komorního souboru  BAROCCO SEMPRE GIOVANE složeného ze špičkových, mladých českých profesionálních hudebníků, vystoupila stálice českého koncertního umění , houslista Václav Hudeček, který vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích (Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera) s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další), jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky)  a  přední česká cembalistka Edita Keglerová.
Fotografie Michala Marela 
 
Výstava betlémů 2018
Výstava betlémů v režii Junáku Kbely, dokáže i po těch letech stále překvapit. Nejvetší betlém(y) tu měří tři metry, nejmenší pak sotva pár centimetrů. Autoři nás přesvědčují že vyrobit se dají opravdu snad ze všeho, počínaje šustím, přes sladký marcipán až po cín. Skutečně se jedná o velmi rozmanitou výstavu, ke shlédnutí je tu na 90 různých betlémů, včetně speciálního k založení republiky s p. Masarykem. A nejstarší vystavovaný betlém? Ten se datuje k roku 1850. A koho už unavila výstava může si zkusit v dílničce vyrobit třeba vánoční hvězdičku. Pro veřejnost je otevřeno ještě 14.12.2018 od 16 do 18 hodin a 15.12.2018 od 10 do 18 hodin. Místo je jako každý rok, skautská klubovna přístupná z Bakovské ulice.
 
Špejbľs Helprs v LD Kbely
V pátek 7. prosince jeden z nejlepších revivalů AC/DC Špejbľs Helprs opět naprosto vyprodali sál Lidového domu. Kbeláci i lidé z okolí si koncert skvěle užívali.

 
7. Mikulášské setkání Kbelkých divočáků
V sobotu 7. 12. 2018 proběhlo již 7. Mikulášské setkání Kbelkých divočáků. Celou akci v Lidovém domě ve Kbelích provázely kapely Silent scream, Inaction, Crampus .cz. Již tradičně byla připravena bohatá, kterou ve velké míře podpořil Harley Davidson Praha a Městská část Praha 19. Za což moc děkujme i všem dalším sponzorům a již teď se těšíme na další ročník.


../innovaeditor/assets/p__MG_5041_1.jpg


10-12-2018 11:24             
0 0