Print


  KLUB SENIORŮ KBELY - REKREAČNÍ A POZNÁVACÍ TÝDENNÍ POBYT V DOUBICI


Je už asi tradicí, že se každý rok v měsíci září uskutečňuje týdenní seniorský pobyt. Tak tomu bylo i letos a vedení klubu seniorů vybralo prostředí Lužických hor a to v termínu od 9.9. do 16.9.2018 v malebné obci Doubice.
Obec Doubice se nachází v lesnaté krajině na rozhraní národního parku České Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Dominantou této vesničky je kostel Nanebevzetí Panny Marie postavený v roce 1814, dále obecní muzeum umístěné v historických prostorách Staré pošty a největší sbírka dřevěných soch stojící u penzionu Stará hospoda. K pozoruhodnostem této obce patří jednoznačně místní podstávkové domy a chalupy.
V obci trvale žije asi 105 obyvatel. Přesto je v obci během roku čilý ruch, a to díky chalupářům a turistům a nově postavené roubence  známého zpěváka Karla Gotta.
Ubytováni jsme byli v hotelu JEF, jehož součástí je krčma U rytíře. Během téměř celého našeho pobytu jsme měli slunečné počasí, které jsme využili na procházky po obci a okolí a obdivovali krásy přírody. Na své si přišli i houbaři.26-11-2018 13:21             
0 0