Print


  FOTOGRAFIE Z VELIKONOČNÍHO JARMARKU 8.4.


V sobotu 8. dubna proběhlo ve kbelském parku tradiční jarní setkání s řemesly a řemeslníky, tvořivými velikonočními dílnami, velikonočními tradicemi, krásnou muzikou a dalším připraveným jarním programem pro návštěvníky. 
Kdo se právě nekochal krásně rozkvetlými blatouchy a narciskami podél potoka či nevybíral dárky z řady krásných řemeslných věcí či vypěstovaných produktů z pestrého trhu, měl možnost se pobavit při vodnických disciplínách, s družnými zvířátky či si vyrobit pomlázku, řehtačku, vybarvit velikonoční vajíčka a ozdoby, shlédnout pohádku Kvak a Žbluňk, zazpívat si jarní písničky nebo ochutnat různé - nejen velikonoční pokrmy. 
Tradičně byla vynesena Morana a tím jsme se nadobro rozloučili se zimou a uvítali jaro. Další z jarních obřadů byl sjezd vodníků a vodnic a s tím spojené otevírání vod kbelských, přišla i půvabná Vesna. Tato staroslovanská bohyně je ochránkyní studánek a přírodě přináší první jarní déšť, je éterickou – jemnou bytostí, bohyní jara, ohnivého mládí, radosti, tvořivosti, života a lásky. Dívkám a ženám přináší inspiraci být vždy sama sebou, být usměvavá, společenská, na duši i na srdci věčně mladá. Takto jsme společně všichni i s mnoha vodníky probudili slunečné počasí a rozsvítili už tak příjemnou atmosféru parku.

Děkujeme za pomoc při tvořivkách a disciplínách pro děti všem účastnícím se zaměstnancům úřadu, Andree Říhové i její celé rodině, MŠ Letců, Fittime, RK Mašinka, Divadlu Prima den, též patří dík i společnosti Preciosa Ornela za barevné korálky i všem ostatním dobrovolníkům, kteří přišli pomoci. Dále i muzikantům z kapely Rošáda, kteří roztančili davy dětí, prostě všem, kteří nám dotvořili jarní atmosféru tak, aby návštěvníci strávili příjemný a nezapomenutelný den.

Všem, i kteří nestihli přijít na jarmark do Kbel, přeji také za celou kbelskou radnici krásné jaro a těšíme se opět na dalších akcích v parku na setkání.

Šárka Egrtová, public relations ÚMČ Praha 19


../innovaeditor/assets/2017_04_08_VELIKONOCNIJARMARK2.jpg


8-3-2017 15:54             
0 0