Print


  DOPIS STAROSTŮM OD PRIMÁTORA HMP MUDR. Z. HŘIBA


Vážené starostky a starostové městských částí,

Vážené zastupitelky a zastupitelé,

 

obracíme se na vás v tuto chvíli, abychom vám vyjádřili svou podporu a vděk. Víme, že současná situace je velmi obtížná pro mnohé z nás, ať už po zdravotní, psychické nebo finanční stránce. Někteří z nás přišli o své blízké, mnozí neví, co bude dál. Od samého počátku jste ale prokázali neuvěřitelnou obětavost, sebezapření a statečnost, což nám dává jistotu, že společně zvládneme i novou vlnu pandemie.

 

Nacházíme se v bodě zlomu, pražským nemocnicím docházejí kapacity. V posledních dnech kolísá v našem městě volná kapacita na jednotkách intenzivní péče okolo 5 % lůžek. Částečně i kvůli tomu, že se u nás léčí i lidé z jiných regionů, ale v tomto musíme a chceme být solidární s těmi, kdo jsou na tom ještě hůř. Některé předpovědi říkají, že může dojít v následujících dnech až ke zdvojnásobení nových případů i při zachování současných opatření.

 

Inicioval jsem proto dopis určený Pražanům, s jehož obsahem se ztotožnili všichni předsedové koaličních i opozičních zastupitelských klubů. Při řešení epidemie koronaviru spolupracujeme s městskými částmi i státem napříč politickým spektrem.

 

Celý dopis určený Pražanům naleznete v příloze. Budeme velmi rádi, když jeho obsah předáte i všem Pražanům ve vašich městských částech. (dopis pražanům je zveřejněn jako následující příspěvek)

 

S úctou a přáním pevného zdraví 

 

 

MUDr. Zdeněk Hřib 

primátor hl. m. Prahy

../innovaeditor/assets/hrib_400x400.jpg


3-3-2021 13:16             
1 1