Print


  FOTOGRAFIE PETRA VÁNI


2016 Noc kostelů - kostel Sv.Alžběty Durynské
Kostel Sv.Alžběty Durynské ve Kbelích se učastnil i letošní noci kostelů. Pro malé návštěvníky zde byl připraven znalostní kvíz. O svaté Alžbětě nám vyprávěly paní Koutníková a Cacáková a také nám na závěr ukázaly, kde můžeme hledat její obraz. Pak už prostor patřil hudbě, nejdříve duchovní hudbě v podání různých interpretů a následně koncertu sboru Cantabundus.

2016 Muzejní noc - Letecké muzeum Kbely
13. ročník Pražské muzejní noci se konal 11.6.2016. Mezi 80 otevřenými objekty v Praze už má své stálé místo i Vojenský historický ústav Praha, který návstěvníkům zpřistupnil svá dvě muzea, Armádním muzeum Žižkov a Letecké muzeum Kbely. Letecké muzeum Kbely (VHÚ) pro návštěvníky opět připravilo bohatý program. Ten začal hned po 19 hodině průletem nadzvukových stíhaček JAS-39 Gripen, a pokračoval letovými ukázkami letuschopných strojů se sbírek muzea. Konkrétně se jednalo o Aero C-104, Zlín Z-126 Trenér a Let L-200A Morava. Sotva utichly motory přístávajících historických letadel, které byly hned přemístěny na plochu před diváky, šel do vzduchu vrtulník Mi-17. Jak vrtulník vystoupal potřebné výšky, začli z něj vyskakovat parašutisté. Oproti minulým ročníkům, však doskok prováděli do prostoru přímo před diváky. Ze strany parašutistů to byla perfektní a přesná práce. Vojenskou základnu je třeba chránit i před nezvannou návštěvou, ukázku jak se s ní dokáží vypořádat předvedli vojenští psovodi a jejich psi z místní 24. základny dopravního letectva. Jen o chvíli později už jste si mohli poslechnout pilotem MiG 29, panem Václavem Vaškem komentovaný film o těchto strojích. Samotný MiG 29 je jedním z nejnovějších přírůstků místní expozice. Expozice z druhé světové války pak byli oživeny účastí lidí z vojenských klubů s historickými reáliemi.

2016 Rozloučení se školním rokem
Konec školního roku se musí pořádně oslavit, no ne? Kulturní rodinné centrum COBYDUP takovou pořádnou oslavu pro děti přichystalo. Kdo z nás jako dítě nechtěl být požárníkem či policistou a dnes si to děti mohly vyzkoušet. Z pro nás nového hračkářství Hamleys, přijeli krásným červeným dvoupatrovým autobusem, s hromadou hraček a dětem zde dělali krásné balónky. Ale souteží tu samozřejmě bylo daleko více, a kdo to všechno zvládl, ten dostal samozřejmě odměnu. Program si v ničem nezadal se soutěžemi, zahájilo divadélko pro děti, přes drsné ukázky bojových sportů v podání místního klubu Spejbl Gym až po věcně usměvavého klauna, co učil děti ty své triky. Celá akce měla i svůj charitativní rozměr, návštěvníci mohli přispět čtyřleté postižené Kačence, pro kterou se následně večer konal i charitativní koncert.13-6-2016 10:18             
0 0