Print


  ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI PŘED ŠKOLOU...


Při otevření nové školní budovy se radnice snažila doplnit i prvky pro bezpečnost dětí. Jsou zde dva přechody pro chodce, je tu radar, gumové zpomalovací polštáře a prostor pro chodce oddělený sloupky od zajíždějících aut.

Tohle jsou všechno řešení, která jsou účinná, ale neměla by se používat natrvalo už kvůli tomu, že auta přejížděním polštářů ruší obyvatele sousedního domu. Polštáře se navíc trhají a od jejich trvalého umísťování na komunikace s hustým provozem se upouští.
Z toho důvodu je u křižovatky ulic Toužimská a Hrušovická navržen zvýšený přechod, který přinese pohodlnější řešení pro chodce i řidiče. Každý dnes má možnost vidět, jak rychle uhánějí řidiči vjíždějící do Kbel a toto opatření je bohužel jedno z mála, které může neukázněné řidiče zadržet.

Obdrželi jsme i dotaz, jestli by na přechodu rovnou mohlo být přisvětlení. Na kabel přisvětlení budou připraveny chráničky. Po konzultaci s dopravní policií prozatím ale přisvětlení nebude instalováno, protože zářící přechod by na sebe strhl pozornost a řidič by mohl přehlédnout další přechod na Toužimské ulici u vjezdu do leteckých opraven, pouhých osmdesát metrů vzdálený.
Celý prostor před budoucí tělocvičnou (sportovní halou) dozná výrazných změn. Tělocvična bude stát na dnešním parkovišti, které se posune dopředu k Toužimské ulici.

Nový přechod Magistrát zahrnul mezi projekty podporované z financí na bezpečnost provozu. Na podzim bude projekt předán Magistrátu k realizaci.
Odd. dopravy ÚMČ Praha 19

../innovaeditor/assets/prechod.png


28-6-2018 9:37             
0 0